Blues/Rock/Metal

Ruszmy to forum w końcu troszke... pomóżcie, logujcie sie i piszcie może nam sie uda...


#1 2008-05-31 17:37:06

Tomek :)

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 4
Punktów :   

Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Mam takie pytanie czy gdy sluchacie jakis utworkow to myslicie nad przekazem ktory artysta pragnie wam przekazac czy liczy sie tylko sama muzyka a tekst moze byc nie ciekawy? bo ja dosc czesto wsluchuje sie w slowa tekstu i czasami sobie nad nim rozmyslam. Jak jest u Was?

Offline

 

#2 2008-05-31 17:46:42

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

u mnie jest tak jak to u kogos kto gra na instrumencie jakims. Wsluchuje sie pierw w muzyke ale slowa tez sa istotne nie zeby spiewal "o dupie marynie" tylko cos sensownego. Nie tak jak w reggae w kolko ze koles sie najaral i "legalise it" tylko cos co rusza za serce


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#3 2008-05-31 17:47:30

INKA

Moderator

11740528
Skąd: Stargard Szczecinski
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 21
Punktów :   

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Witaj Tomku ! Słowa sa równie wazne jak muzyka , nie wyobrazam sobie aby muzyka byla tylko pieknym zapisem nutowym , Ona dziala na wyobraznie poprzez dzwięk a słowa są jej obrazem Ostatnio sluchalam "Morning "Edwarda Griega -powiesz" ale przeciez to muzyka klasyczna " tam nie ma w tym utworze ani jednego slowa,le kiedy zamknie sie oczy widzisz poranek zatopiony w mgla i poludniowe rozgrzane łaki i zmierch wieczoru ...Kazdy z nas mysli słowami wiec w tekscie utworu mamy juz obraz tego co zawarł w nim autor  To moje subiektywne zdanie , moze ktos ma inne zdanie na ten temat ?


Lecz we mnie zostało cos z tamtych lat
mój mały ,intymny muzyczny swiat ...

Offline

 

#4 2008-05-31 17:53:26

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Inka masz racje... Tak samo God Is An Astronaut. Jest to zespol instrumentalny. Oni poprostu zapelniaja slowa muzyka. Jak to powiedzial Tata Tadzio Blues "gitara ma dograc to czego nie zaspiewa wokalista" i oni to w 100% robia


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#5 2008-05-31 19:34:09

Jol@1312

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 3
Punktów :   

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Witaj Tomku!

Pytasz czym jest muzyka?!?!...to slowa i dzwieki...bez tego nie ma piosenki:)
Moim skromnym zdaniem, przekaz jest bardzo wazny...dzieki temu, mozemy poczuc to co nam chcial powiedziec o sobie artysta, który ja wykonuje...
Muzyka, ktora slucham  jest bardzo zroznicowana, musi wyrazac emocje, pieknie jest z rana uslyszec np.klasyke, a wieczorem moj ukochany blues...
Pozdrawiam cieplutko...Jola.


..." w życiu piękne są tylko chwile"...

Offline

 

#6 2008-05-31 22:29:34

R2

Użytkownik

5904276
Skąd: Londyn (UK)
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 21
Punktów :   
WWW

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Przekaz jest ważny i tak jak tu Jola wspomniała ".to słowa i dźwięki...bez tego nie ma piosenki:)" Ja chciałem tylko dodać ze czasami słowa nie maja wielkiego znaczenia zależy od wykonawcy i czym sie kierują w życiu. Prawda jest taka ze muzyka rodzi sie z talentu i chęci grania( tak jak w latach 70 80)  większość zespołów którzy robią karierę w środowisku muzycznym teraz jest tylko dla forsy takie jest moje zdanie. Dlatego pozostają nam jeszcze te stare wspomnienia i ta muza która jest ponad czasowa i taka już zostanie.

A co do zespołów instrumentalnych jak tu wspomniał nasz przyjaciel kaczka trzeba sie wczuć w muzykę i popracować nad wyobraźnią.

Ostatnio edytowany przez R2 (2008-05-31 22:31:50)


"....są jak poszum wiatru we włosach twych delikatnych, czystych tak jak myśli me o tobie"

Offline

 

#7 2008-06-01 17:15:20

tete

Moderator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 18
Punktów :   

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Muzyka instrumentalna jest oprócz malarstwa i rzeźby abstrakcyjnej - tym rodzajem sztuki, który wymaga największej wyobraźni i wrażliwości artystycznej. Jej odbiorca ma pełną dowolnośc w interpretacji, bo zalezy ona wyłącznie od jego własnych emocji. Natomiast piosenka składa się nie tylko z muzyki ale i z tekstu. Obie części musza pasowac do siebie. Dla mnie piosenki "o dupie marynie" mogą nie istniec. Skoro jest tekst - oczekuję od niego treści, która ma sens. Autor słów musi miec coś do powiedzenia. Dlatego cenię Ryśka, ponieważ oprócz niezwykłej muzykalności, murzyńskiego wręcz wyczucia rytmu, no i wspaniałego głosu - był też specyficznym poetą. Nad przesłaniem jego tekstów wciąz się zastanawiam.....

Offline

 

#8 2008-06-11 12:46:10

Agata27

Użytkownik

5068436
Zarejestrowany: 2008-06-10
Posty: 4
Punktów :   

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Tekst jest ważny w utworach,ponieważ połączony z odpowiednio dobrana muzyka,która wzmacnia przekaz tekstu może dać niesamowite dzieło.Osobiście zwracam uwage i na tekst i na muzykę.Jeśli coś mi nie pasuje to nie znaczy ,ze jest do kitu,bo to stworzył artysta,muzyk ktory ma swoje odczucia i wyrazil to w taki czy inny sposob .

Offline

 

#9 2008-07-13 00:01:02

jasioolek

Użytkownik

Skąd: Połczyn-Zdrój
Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Dla mnie słuchanie muzyki było by niczym, gdyby nie skupiać się na tekście. Co innego oczywiście słuchanie muzyki instrumentalnej.

Offline

 

#10 2008-07-15 11:32:25

Słodka

Użytkownik

Skąd: Lędziny
Zarejestrowany: 2008-06-13
Posty: 28
Punktów :   
WWW

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Dla mnie tekst, przekaz jest najważniejszy. Mało się skupiam na muzyce, mimo, że to tez jest ważne.

Offline

 

#11 2008-07-15 11:34:52

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Słodka napisał:

Dla mnie tekst, przekaz jest najważniejszy. Mało się skupiam na muzyce, mimo, że to tez jest ważne.

ja jako grajek bo nie nazywajmy tego muzykiem bo nie gram w profesjonalnym zespole i nie zarabiam kasy, nie nagrywam plyt i nie zyje z tego... w muzyke sie wsluchuje i polecam God is an astronaut instrumentalny rock bardzo przyjemny...


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#12 2009-12-03 15:03:24

Miśkq

Użytkownik

Skąd: Okolice Płocka
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 35
Punktów :   

Re: Czy gdy słuchacie muzyki myslicie nad tekstem i jego przekazem?

Dla mnie tekst jest tak samo ważny jak muzyka. Wiele piosenek może mieć naprawdę świetny tekst ale zły podkład muzyczny i zły śpiew psują to całe wrażenie. Jednak z drugiej strony istnieją utwory o świetnej muzyce ale bzdurnym, czasami nawet idiotycznym tekstem. Dlatego więc przekaz muzyczny i tekstowy jest dla mnie tak samo  ważny.


"Tylko twa wiara pomoże Ci
wiara i siła by wygrać z tym,
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzień "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl