Blues/Rock/Metal

Ruszmy to forum w końcu troszke... pomóżcie, logujcie sie i piszcie może nam sie uda...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-06-01 00:06:14

Kamala

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 138
Punktów :   

Koło Bluesa Festival

"Choć rozmowy jeszcze trwają to prawdopodobnie w tym roku na festiwalu zagrają dla Was m.in. Śląska Grupa Bluesowa z Leszkiem Winderem, Janem "Kyksem" Skrzekiem, znana od dawna Free Blues Band, które wcześniej wielokrotnie koncertowało z Tadeuszem Nalepą czy wreszcie Cree, które na festiwalu rewelacyjnie zagrało już w 2007 r. Specjalnym gościem festiwalu będzie Martyna Jakubowicz, która zaprezentuje swój najciekawszy, rozbudowany projekt - Blue True Blues. Artystka w 2008 roku obchodzi 30-te urodziny na scenie. Na pewno będzie ciekawie!"

www.kolobluesa.pl

Powiem, że w tamtym roku impreza była udana. Tegoroczna też zapowiada się dobrze

Offline

 

#2 2008-06-01 15:28:46

tete

Moderator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 18
Punktów :   

Re: Koło Bluesa Festival

W Krakowie (po Łodzi i Poznaniu) rusza wreszcie klub Lizard King. Otwarcie miało byc już w grudniu, ale lepiej późno niż wcale. W najbliższą sobotę 6 czerwca koncert Cree, a 13 czerwca Krzak. Wasza krakowska korespondentka ma szczery zamiar udac się na oba i zdac na forum szczegółowe sprawozdanie z imprezy. Dla Admina (jak zwykle zresztą) przewidziana jest transmisja live:-)))

04.06.08. No i chyba się pośpieszyłam. Byłam dziś na ul. św. Tomasza ze szczerym zamiarem nabycia biletów na koncert Cree. Okazało się że: nawierzchnia ulicy w remoncie, wszystko w totalnej rozsypce i wejście (chyba główne) zablokowane. Żadnego szyldu, żadnego plakatu, żadnej informacji i zadnych oznak zycia. Nawet nie było się kogo i jak spytac o to czy będzie klub, kiedy otwarcie i gdzie kupic bilety.

Offline

 

#3 2008-08-07 21:22:26

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Koło Bluesa Festival

w tym roku ma wystapic:
Śląska Grupa Bluesowa z Leszkiem Winderem, Janem "Kyksem" Skrzekiem, Free Blues Band, Cree, Martyna Jakubowicz, która zaprezentuje swój najciekawszy, rozbudowany projekt - Blue True Blues


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#4 2008-08-31 18:28:20

Kamala

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 138
Punktów :   

Re: Koło Bluesa Festival

Więc już po KBF-ie. Powiem tylko Cree, Śląska Grupa Bluesowa i Blues From Hell. Moje 3 typy
Resztę pewnie ktoś inny napisze, jeśli będzie chciał, jak przypuszczam.

Offline

 

#5 2008-08-31 22:53:24

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Koło Bluesa Festival

zespol konkursowy Blues from hell zabil. gitarzysta nasladowal Hendrixa i w stylu gry i technicznie a takze gral zebami i za plecami normalnie mocne... oczywiscie Voodoo child woodstock '69 zabila... solowki grane zebami i zza plecow a wara na ziemi...

Slaska grupa bluesowa wypadla znakomicie... Gier pokazal klase... troszeczke oczywiscie zagubiony jak to on na scenie nie wiedzial co sie dzieje... Kyks jak zwykle harmonijka wspaniala, piano tym bardziej i jego swietny wokal (seplenienie), Winder najwyzsza polka, Mirek na basie szyl jak trzeba a wokalistka podchodzi pod Joplin... Flinta sise przy niej chowa... Glos prawie jak Janis... oczywiscie pieknie wykonane O moj Slasku na 2 glosy... solowka na klawiszach Kyksa oraz Winder, Gier i Mirek weszli w polowie utworu dopiero... w Aclang Kyks spiewal po norwesku..

Cree:
1. Taki bylem taki
2. To co chciales
3. Rockowiec
4. Rozkoszny deszcz
5. Swe drugie ja
6. Rosyjska ruletka
7. Czerwony jak cegla
8. Powial boczny wiatr
9. Kramek
bis:
10. Naiwne pytania (pierwsza czesc polakustyczna, druga w calosci elektryczna)

koncert na dobrym poziomie... mozna bylo uslyszec rzadko grana Ruletke czy Kramka... zabraklo kilka bardziej znanych ale chyba Bastkowi o to chodzilo. zle slowa na fanatykow Ryska.. oczywiscie jak Bastek wszedl na scene uslyszec mozna bylo z oddali "Rysiek zyje!" widzialem po minie Bastka ze bylo mu przykro... albo tekst "zagraj List do m." chyba komus sie pomylil Ryszard z Sebastianem no ale coz rozni sa ludzie i nie rozumieja ze Cree to Cree a Ryszard Riedel to Ryszard Riedel... podobala mi sie z seta Cegla wykonana bardziej po swojemu... swietna wymiana solowek Kramka z Bastkiem... w Bocznym wietrze mozna bylo uslyszec "dobra" reke ojca... Ruletka to juz wymiana zdan Kramka, Bastka i Lemona do granic mozliwosci tak samo w Kramku utwory przeduzone ile sie da i powiem tak ze Cree z koncertu na koncert jest coraz lepszy... Naiwne pytania zagrane swietnie... ta wersja mnie powalila na kolana... na poczatku Bastek z akustykiem gral wersje z plyty "Akustycznie" a potem po zwrotkach wzial w reke elektryka i zagral wersje elektryczna ze swietna solowka... widac wplywy Jurka Styczynskiego na niego i bardzo dobrze... po koncercie oczywscie z Kama dorwalismy muzykow... zdobylismy autografy ja oczywiscie na wkladce od plyty jakby to bylo... dostalem kostki od Bastka i Kramka a Kama dostala pozwolenie na wejscie za scene i dostala paleczke od Kwiatka... swietni ludzie... nie wywyzszaja sie ze wzgledu na "slawe" jak to u niektorych zespolow widac... ogolnie koncert na wielki plus...

co do Martyny Jakubowicz... set (jak dla mnie) malo znany... znalem raptem 2 utwory... no i wielki minus dla pani Martyny... brak utworu szlagieru a moze lepiej hymnu "W domach z betonu" zabraklo mi tego utworu ale koncert pozytywnie odebrany... byla w towarzystwie z akordeonem, basem i skrzypcami elektrycznymi...


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#6 2008-09-01 20:04:47

Słodka

Użytkownik

Skąd: Lędziny
Zarejestrowany: 2008-06-13
Posty: 28
Punktów :   
WWW

Re: Koło Bluesa Festival

strasznie zaluje ze mnie tam nie bylo.
tez gdy slysze Baska mam ochote powiedziec "Rysiek zyje" ale wiem ze to bylby olbrzymi nietakt z mojej strony.
swietni ludzie- w koncu bluesowcy

Offline

 

#7 2009-08-08 16:43:50

Kamala

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 138
Punktów :   

Re: Koło Bluesa Festival

28-29 sierpnia 2009 - 5 odsłona kolskiego festiwalu. Będziemy mogli m. in. zobaczyć i posłuchać zespołów takich jak: Zdrowa Woda, Kasa Chorych, Ścigani, Birma Blue Band, Blueska, trio z Tomkiem Karkoszką i Wojtkiem Hamkało.
Wybiera się ktoś?

więcej informacji na stronie: www.festiwalkolski.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl