Blues/Rock/Metal

Ruszmy to forum w końcu troszke... pomóżcie, logujcie sie i piszcie może nam sie uda...


#1 2008-06-29 21:52:08

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Najpiękniejsze solówki wszechczasów

Led Zeppelin - Stairway to heaven
The Eagles - Hotel California
Dire Straits - Sultain of swings
Deep purple - Child in time
Jimi Hendrix - Little wing
Santana - Europe
Metallica - Fade to black
Dżem - List do M., Slodka, Obluda, Karlus
The Doors - Light my fire (oczywiscie ze wskazaniem na Manzarka )
Pink floyd - Comfortable numb
Joe Satriani - Starry night
Dream Theater - Endless Sacrifice

to sa jedne z moich ulubionych solowek... A jakie sa Wasze?


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#2 2008-07-02 12:06:28

Wera

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-02
Posty: 20
Punktów :   

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

Napewno solówki w Niewinnych to mistrzostwo swiata.

Offline

 

#3 2008-07-13 00:03:43

jasioolek

Użytkownik

Skąd: Połczyn-Zdrój
Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

Bardzo podoba mi sie solówka Stycznia w "Kim jestem-jestem sobie" na ONB ... Poza tym Kaczka zrobił świetną kompilacje solówek Styczyńskiego, wszystkie je uważam za mistrzowskie.

Offline

 

#4 2008-07-13 00:13:07

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

jasioolek napisał:

Bardzo podoba mi sie solówka Stycznia w "Kim jestem-jestem sobie" na ONB ... Poza tym Kaczka zrobił świetną kompilacje solówek Styczyńskiego, wszystkie je uważam za mistrzowskie.

niektore niestety mi sie pomylily z Adasia np. Na swoim brzegu czy Alex ale i tak sa piekne


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#5 2008-07-13 00:27:21

jasioolek

Użytkownik

Skąd: Połczyn-Zdrój
Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

kaczka6661 napisał:

jasioolek napisał:

Bardzo podoba mi sie solówka Stycznia w "Kim jestem-jestem sobie" na ONB ... Poza tym Kaczka zrobił świetną kompilacje solówek Styczyńskiego, wszystkie je uważam za mistrzowskie.

niektore niestety mi sie pomylily z Adasia np. Na swoim brzegu czy Alex ale i tak sa piekne

To tylko potwierdza , że obaj muzycy umieją zagrać piękne solówki.

Offline

 

#6 2008-07-14 03:32:11

R2

Użytkownik

5904276
Skąd: Londyn (UK)
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 21
Punktów :   
WWW

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

jest duzo solowek ktore uwielbiam wszystko to co kaczka wymienil dodal bym jeszcze w zeppelinach dazed and confused solowka Page'a i oczywiscie to co wyprawia w tej nutce smyczkiem moby dick gdzie na perkusji szaleje swietej pamieci John bonham no i jeszcze communication breakdown i black dog obie Page'a jesli chodzi o hendrixa zdecydowanie fire i hey joe gdzie widzialem w jednej koncertowce zagral zebami :d metallica master of puppets Dzemu ostatnio solowka Jurka w slodkiej  obie gitary adasia i jurka w calej w trawie

Ostatnio edytowany przez R2 (2008-07-14 03:34:47)


"....są jak poszum wiatru we włosach twych delikatnych, czystych tak jak myśli me o tobie"

Offline

 

#7 2009-10-25 13:00:19

jasioolek

Użytkownik

Skąd: Połczyn-Zdrój
Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

Nadmieniłbym, iż Metallica też ma piękne solówki. Można powiedzieć, że są wprost miodne. A ich jakość w mało której piosence się zmniejsza.

edit - nie zauważyłem, że kaczka wypisał Fade to Black.

Ostatnio edytowany przez jasioolek (2009-10-25 13:02:18)

Offline

 

#8 2009-10-25 13:28:15

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

jak juz wspomnialem jezeli juz chodzi o Mete to Fade to black oczywiscie, takze z Unforgivenow i Nothinga sa piekne, oraz oczywiscie bardzo lubie z Outlaw torn, ma cos w sobie ona, zreszta jeden z lepszych utworow epickich jakie nagrali...


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#9 2009-10-25 16:49:11

jasioolek

Użytkownik

Skąd: Połczyn-Zdrój
Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

Do piękności zaliczamy też szybkie? Ja myśle, że tak. Z tych szybkich to podoba mi się z Seek&Destroy, Motorbreath, Jump in the fire. Ale myśle, że to spowodowane głównie całokształtem piosenek, które dla mnie genialne. Co by nie pisać i tak podtrzymuje zdanie, że solówki wszystkich piosenek Mety trzymają bardzo wysoki poziom.

Offline

 

#10 2009-10-25 17:28:03

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

Mety wysoki poziom? sorry Jasioolek ale sie nie zgodze, posluchaj jak teraz za przeproszeniem Kirk pieprzy solowki... ja wole wolne, z glowa przemyslane solowki, takie wyscigowki mnie nie bawia jak Malmsteen czy Buckethead (ktorego nie znosze), a z wirtuozerskich to Starry night Satrianiego i For the love of God Vaia... moze nie sa to wyscigowki ale po prostu mozna odplynac, uwielbiam te utwory chociaz nie bardzo lubie takiego biegania po gryfie, dla mnie liczy sie technika a nie wyscigi... i tak numer jeden dla mnie jest Hendrix a po nim Petrucci z Dream theater...


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#11 2009-10-25 18:13:30

jasioolek

Użytkownik

Skąd: Połczyn-Zdrój
Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

Może masz rację, ale ja kocham posłuchać takiego 'biegania'. Ale takiego gdzie wszystko zdaje się trzymać kupy. Ty grasz na gitarze więc się znasz, ja nie gram, ale za to kocham to brzmienie, a solówki Hammet'a wydają mi się wirtuozerskie. http://www.youtube.com/watch?v=rYMupc56 … rofilepage tu link do Zakk'a Wylde'a jednego z moich ulubionych wokalistów, świetna solówka, na końcu ostro przyśpiesza, pewnie słyszałeś. Powiedz mi, że to nie jest piękna solóweczka. Daje przykład jeszcze jednej piosenki, Manowar - Die for metal, którą też ubóstwiam, na koniec solówka jest. http://www.youtube.com/watch?v=JJdzm9h6rfI

Ostatnio edytowany przez jasioolek (2009-10-25 18:14:52)

Offline

 

#12 2009-10-25 18:24:20

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

o nie, nie Hammett nie jest wirtuozerem, wybacz ale nigdy mu tego miana nie dam... solowki grane na koncertach (czyt. improwizowana jego czesc) nie podchodzi mi, to co pisze w studiu do utworow ok, niektore fajne, ale jak ma cos z glowy zagrac to po prostu nawet tego nie slucham bo to jest tak denne, wybacz ale jak gra cos improwizowanego to jest naprawde slabe, jak cos dopracuje to jest zjadliwe...

co do Zakka, to solo ubostwiam, kiedys umialem do tej wyscigowki grac, juz nie pamietam jak to sie gra ale umialem, co do Manowara, nie lubie tego zespolu...
ja Ci polecam takie utwory jezeli chodzi o wirtuozow:
http://www.youtube.com/watch?v=JQA4359xbkA
http://www.youtube.com/watch?v=sp1fLW-DS8Q


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#13 2009-10-25 18:44:48

jasioolek

Użytkownik

Skąd: Połczyn-Zdrój
Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

Oglądałem cały koncert G3 i znam Steve Vai'a. Powiedziałem, że wydają mi się wirtuozerskie, nie sądzę, że Hammett jest wirtuozem, ale JA postrzegam jego solówki tak jak postrzegam.

Offline

 

#14 2009-10-25 18:46:57

Kaczka6661

Administrator

Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 247
Punktów :   

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

rozumiem, rozumiem... wedlug mnie jego solowki ktore gra pomiedzy jakimis utworami chyba najczesciej przed Nothingiem jest po prostu nudna, bez pomyslunku, nie potrafi nic na poczekaniu zaimprowizowac... dla tego jest dla mnie srednim gitrarzysta, chociaz lubie ten zespol no ale...


"Mama powiedziała mi,
że każdy ma swojego anioła
każdy ma i bedzie go miał"

Offline

 

#15 2009-10-31 22:10:48

jasioolek

Użytkownik

Skąd: Połczyn-Zdrój
Zarejestrowany: 2008-06-01
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Najpiękniejsze solówki wszechczasów

http://www.youtube.com/watch?v=BdA4ciUrH-k , co sądzicie o tej solówce? nie moge się jej nasłuchać.

Ostatnio edytowany przez jasioolek (2009-10-31 22:14:17)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl